Advent 3. vasárnapja

2022.12.11

Advent 3. vasárnap

2022. december 11.

• Adventi időben a szentmisék rendje a következőképpen változik. Hétfőn 600 óra (rorátés szentmise), szerda 800 óra, pénteken 600 óra (rorátés szentmise).
  • Advent minden vasárnapján 1700 órától a város főterén ökumenikus gyertyagyújtás lesz.
  • Szeretettel kérem a kedves Testvéreket, hogy akik az idei évben még nem rendezték az egyházi hozzájárulásukat, ezt megtehetik a szentmisék előtt és után a sekrestyében, illetve a plébánián hivatali időben.
  • Karácsonyi virágokra szánt adományaikat köszönettel fogadjuk a kihelyezett perselyben, vagy a sekrestyében.
  • Előre hirdetem, hogy december 11-én, vasárnap Sérsekszőlősön 900 órától gyóntatás, 930 órakor szentmise lesz. Lullán december 19-én, hétfőn 1600-órától gyóntatás majd szentmise, Zalán december 19-én, hétfőn 1700 órától gyóntatás, utána szentmise lesz. A többi faluban, csak a szentmisék előtt lesz gyónási alkalom.
  • A betlehemépítőket különösen kérem, hogy beszéljenek össze, és fogjanak össze idén is, és készítsék el a betlehemet, hogy minél meghittebb és örömtelibb legyen az ünnep!
  • Tabon gyónási lehetőséget biztosítunk advent hétfőin és péntekein, reggel 530 órától a 600 órakor kezdődő szentmise kezdetéig.
  • December 12-én, hétfőn tartjuk plébániánkon a Fiatal Papok Találkozóját, ez a nap lesz egyben katolikus iskolánk lelkinapja is karácsonyra készülve. Az ünnepi szentmise az atyákkal délelőtt 1100 órakor kezdődik. Nagyon kérem a kedves Testvéreket, hogy ahogy szokták is, sütemények sütésével szíveskedjenek segíteni, hogy az atyákat vendégül láthassuk.
  • A plébánia területén az ünnepi szentmisék rendje a következőképpen alakul. Éjféli szentmise december 24-én 1900 órakor Megyeren, éjfélkor pedig Tabon lesz.
  • Karácsony napján, december 25-én, vasárnap 800 órakor Torvajon, 930órakor Megyeren, 1100 és 1800 órakor Tabon és 1300 órakor Sérsekszőlősön lesz szentmise.
  • December 26-án, hétfőn 800 órakor Lullán, 930-kor Zalán, 1100 és 1800 órakor Tabon, valamint 1300 órakor a bábonyi kápolnában lesz szentmise.
  • December 27-én, kedden 1800 órakor kezdődő szentmise keretében megtartjuk a Szent János-napi szokásos bormegáldást. Kérem a borosgazdákat, hogy értesítsék egymást, és hozzák el boraikat. A szentmise után, ahogy tavaly is, szeretettel hívom és várom őket a plébániára közös együttlétre, borkóstolásra. Apostolkodjunk ez ügyben is.
  • Előre hirdetem, hogy december 31-én, szombaton 1700 órakor kezdjük az év végi hálaadást, amely szentmise keretében beszámolok a plébánia életében történt fontosabb eseményekről is.
  • Január 1-jén, vasárnap, újév napján Szűz Mária Istenanyaságának főünnepén csak Tabon lesz szentmise 1100 és 1800 órakor.