2022.07.03

2022. július 3.

1. Július 3-án, vasárnap országos gyűjtés van, az úgynevezett péterfillér-gyűjtés, így adjuk adományainkat, amelyet továbbítunk majd az egyházmegyei központba.
  1. Július 4-7-ig éves lelkigyakorlaton veszek részt a Porta Pacis lelkigyakorlatos központban Bárdudvarnokon, a papság részére a lelkigyakorlatot Varga László megyéspüspök úr tartja. Ezért július 6-án szerdán 700 órakor nem lesz szentmise.
  1. Előre hirdetem, hogy július 14-től július 30-ig szabadságon leszek.
  1. Szentmisék rendje a következő képpen alakul: hétfő kivételével hétköznap nem lesznek szentmisék.

Július 17-én vasárnap: 800 és 1800 órakor Tabon a plébániatemplomban Fodor Béla balatonszárszói kisegítő lelkész úr tart szentmisét.

Lullán 1330 órakor Bálint Gábor balatonfenyvesi plébános mond szentmisét.

Zalán 1430órakor Bálint Gábor balatonfenyvesi plébános mond szentmisét.

Július 24-én vasárnap: 800 és 1800 órakor Tabon a plébániatemplomban,

930órakor a zalai templomban lesz búcsúi szentmise, amelyet Fodor Béla atya balatonszárszói kisegítő lelkész úr mutat majd be.

1. Temetéssel kapcsolatban a következő vasárnapon részletesen szólok.
  1. Az esztendő fele eltelt, ha lehetőségük van rá, kérem, tegyenek eleget egyházi kötelezettségüknek az egyházi adó befizetésével. Ennek összege 5000 Ft/fő, amelyet befizethetnek a szentmisék előtt és után a sekrestyében, a plébánián hivatali időben, valamint az CIB Bankban a plébánia folyószámlájára (név és cím megadásával), amely megtalálható a plébánia honlapján is. www.tabiplebania.hu