2021.09.26

főangyalok ünnepe

Péntek (október 1.): A Gyermek Jézusról nevezett

(Lisieux-i) Szent Teréz, szűz és egyháztanító emléknapja

1. Október 3, elsővasárnap. 1700 órától a plébániatemplomban szentségimádást tartunk Magyarország, egyházmegyénk, egyházközségünk lelki megújulásáért. Szeretettel hívom és várom a testvéreket!
  1. Október a Rózsafüzér hónapja, az esti misék előtt (hétfő, kedd, csütörtök, péntek és vasárnap) 1730 órától rózsafüzért imádkozunk.
  1. A sérsekszőlősi templom búcsúját Szent Mihály főangyal tiszteletére október 3-án, vasárnapa 930 órakor kezdődő szentmise keretében ünnepeljük.
  1. Október 3-án, vasárnap a 1100 órás szentmise keretében termény-betakarítási hálaadó ünnepet tartunk. Szeretettel kérem a Testvéreket, hogy hozzanak magukkal olyan terményeket, amit szeretnének megáldatni, hálát adni érte. A terményeket ünnepi körmenetben helyezzük az Úr Krisztus lábai elé. A szentmise után agapét szeretnénk tartani, kérem, kínáljuk meg egymást abból, amit hoztak magukkal /sütemény-bor- kalács-szörp…/