Húsvét 6. vasárnapja

2022.05.22

Húsvét VI. vasárnapja

2022. május 22.

1. Május a Szűzanya hónapja, az esti szentmisék előtt hétfőn, pénteken és vasárnap 1730 órától májusi litániát imádkozunk. Szeretettel hívom és várom a Testvéreket!
  1. A Karitász csoport pályázatot írt ki a "Szolgáló Szeretet Ifjú Reménysége díj" elnyerésére nyolcadik osztályos diákok részére. A pályázta célja, hogy elismerje az általános iskolából ballagó diákok tehetségét és közösségi munkáját. A pályázattal kapcsolatos részletek miatt érdeklődjenek az iskolákban!
  1. Pünkösdvasárnap a Szentlélek kiáradásának az ünnepe lesz. Vasárnap 800 órakor Torvajon, 930 órakor Megyeren, 1100 és 1800 órakor Tabon, hétfőn csak Tabon lesznek szentmisék 1100 és 1800 órakor.
  1. Június 8-án, szerdán tartjuk katolikus iskolánk tanévzáró Te Deumát a plébániatemplomban. Az ünnepi szentmise 1100 órakor kezdődik, amelyet Varga László kaposvári megyéspüspök mutat be. Szeretettel hívjuk a híveket is! Reggel 800 órakor nem lesz szentmise!
  1. Június 10-én, pénteken az esti szentmise utánra összehívom az egyházközségünk területéről azokat, akik a plébániatemplom búcsújának szervezésében és lebonyolításában szívesen kivennék részüket. Gondolok itt a falvak képviseletére, az ágakat szedőkre, a sátrakat állítókra, a sátordíszítőkre és mindazokra, akik vállalnának feladatot.
  1. Június 15-től a szerda reggeli szentmisék az új tanév kezdetéig reggel 700 órakor kezdődnek.