Húsvét 6. vasárnapja

2024.05.05

Húsvét 6. vasárnapja

2024. május 5.

· Május hónapban minden pénteken a szentmise előtt 1730 órától májusi litániát mondunk.

· Egyházközségi gyűjtést hirdetek a régi plébániaépület belső felújításának befejezéséhez. Az egyházközség önerőből elvégezte a villamoshálózat teljes korszerűsítését, az új vízhálózat kiépítését, a teljes fűtési rendszer cseréjét-korszerűsítését, valamint a nagy belmagasság lecsökkentését, és elkészülnek a festési munkálatok is. A pénzünk sajnos elfogyott, de a burkoló májusra való érkezéséig szükséges lenne a két fürdőszoba burkolási költségének előteremtése, amely anyag és munkadíjjal együtt 1.300.000 Ft-ot tesz ki. Ehhez számítok a Testvérek adományára, aki szívesen hozzájárulna, hálás szívvel köszönöm. Köszönöm az eddigi 900.000 Ft adományt.

· Előre hirdetem, hogy május 20-án, pünkösdhétfőn Szent Bernát ünnepéhez kötődően a 1800 órakor kezdődő szentmise keretében tartjuk Lullán a fogadalmi szentmisét, amelyet Bálint Gábor püspöki biztos, balatonfenyvesi plébános mutat be. Pünkösdhétfőn és az azt követő héten a plébánia területén hétköznap nem lesz szentmise, majd csak vasárnap, mert a gyerekekkel Erdélybe kirándulunk, amelyet pályázaton nyertünk.