Húsvétvasárnap

Húsvétvasárnap

Krisztus Urunk feltámadása

2024. március 31.

• Húsvétvasárnap reggel 7 órakor ételszentelést tartunk a plébániatemplomban. Szentmisék lesznek utána 8 órai kezdettel Lullán, 9:30 órakor Zalán, majd 11 órakor Tabon, 13 órai kezdettel a bábonyi kápolnában.
  • Húsvéthétfőn 8 órakor Torvajon, 9:30 órakor Megyeren, 1100 órai kezdettel a plébániatemplomban, majd 13 órakor a sérsekszőlősi templomban lesznek szentmisék.
  • Hálásan köszönöm azok munkáját, akik az ünnepi liturgiák alatt a segítségemre voltak.
  • Külön köszönöm a kórus és a gyerekek segítségét.
  • Köszönöm a hívek szép számú részvételét a szent Háromnapban, hogy átélhettük együtt hitünk mélységét, a feltámadt Krisztus örömét és békéjét.
  • Dr. Takács Lajos atya lelkiüdvéért temetésének 1. évfordulóján, április 1-jén, húsvéthétfőn a 1100 órakor kezdődő szentmise keretében emlékezünk meg a plébániatemplomban.
  • Az iskolai szünet miatt április 3-án, szerdán a reggeli szentmise 7 órakor kezdődik.
  • Április 5-én, pénteken egyéb elfoglaltság miatt a plébániatemplomban nem lesz este szentmise, sem szentségimádás. Kérem a Testvérek megértését!
  • Egyházközségi gyűjtést hirdetek a régi plébániaépület belső felújításának befejezéséhez. Az egyházközség önerőből elvégezte a villamoshálózat teljes korszerűsítését, új vízhálózat kiépítését, a teljes fűtési rendszer cseréjét-korszerűsítését, valamint a nagy belmagasság lecsökkentését, és elkészülnek a festési munkálatok is. A pénzünk sajnos elfogyott, de a burkoló májusra való érkezéséig szükséges lenne a két fürdőszoba burkolási költségének előteremtése, amely anyag- és munkadíjjal együtt 1.300.000 Ft-ot tesz ki. Ehhez számítok a Testvérek adományára, aki szívesen hozzájárulna, hálás szívvel köszönöm. Köszönöm az eddigi 350.000 Ft adományt!
  • Sok szeretettel várom minden kedves Testvérünket, különösen a lányokat, asszonyokat húsvét hétfőn szentmisére és az azt követő nagy locsolkodásra. A hímes tojást senki se felejtse otthon!