Pünkösdvasárnap

Pünkösdvasárnap

A Szentlélek kiáradásának főünnepe

2022. június 5.

1. Június Jézus Szentséges Szívének hónapja, pénteken 1730 órától Jézus Szíve litániát imádkozunk.
  1. Pünkösdhétfőn a Szentlélek kiáradásának az ünnepe van. Csak Tabon lesznek szentmisék 1100 és 1800 órakor.
  1. Június 8-án, szerdán tartjuk katolikus iskolánk tanévzáró Te Deumát a plébániatemplomban. Az ünnepi szentmise 1100 órakor kezdődik, amelyet Varga László kaposvári megyéspüspök mutat be. Szeretettel hívjuk a híveket is! Reggel 800 órakor nem lesz szentmise!
  1. Június 10-én, pénteken az esti szentmise utánra összehívom az egyházközségünk területéről azokat, akik a plébániatemplom búcsújának szervezésében és lebonyolításában szívesen kivennék részüket. Gondolok itt a falvak képviseletére, az ágakat szedőkre, a sátrakat állítókra, a sátordíszítőkre és mindazokra, akik vállalnának feladatot.
  1. Június 15-től a szerda reggeli szentmisék az új tanév kezdetéig reggel 700 órakor kezdődnek.
  1. Előre hirdetem, hogy június 19-én, Úrnapja, a plébániatemplom búcsújának ünnepe. Szentmise csak Tabon lesz 1000 órakor és 1800 órakor. A délelőtti szentmise után megtartjuk a szokásos úrnapi körmenetet. Elsőáldozó ruhában várom az idén elsőáldozott gyerekeket, valamint hitoktatóimat 915 órára, hogy a mise előtt tudjunk még próbálni. Kérem, hogy virágszirmokat kis kosárban hozzanak magukkal, amelyet majd az Oltáriszentség előtt hintenek!