Pünkösdvasárnap

Pünkösdvasárnap

A Szentlélek kiáradásának főünnepe

2023. május 28.

· Hirdetem, hogy változott a Szentmise liturgiájának menete. Kérem a Testvéreket, hogy figyeljenek és tanuljuk meg együtt.

· Pünkösdhétfőn a Szentlélek kiáradásának az ünnepe lesz. Csak Tabon lesz szentmise 11 órakor.

· Június 2-án, pénteken este nem lesz szentmise a plébániatemplomban, mivel az osztályommal osztálykirándulásra megyünk Budapestre.

· Június 8-án, csütörtökön tartjuk katolikus iskolánk tanévzáró Te Deumát a plébániatemplomban. Az ünnepi szentmise 11 órakor kezdődik, amelyet Varga László kaposvári megyéspüspök mutat be. Szeretettel hívjuk a híveket is!

· Június 14-től a szerda reggeli szentmisék az új tanév kezdetéig reggel 700 órakor kezdődnek.

· Előre hirdetem, hogy június 11-én Úrnapja, a plébániatemplom búcsújának ünnepe. Szentmise csak Tabon lesz 1000 órai kezdettel. A szentmise után megtartjuk a szokásos úrnapi körmenetet. Elsőáldozó ruhában várom az idén elsőáldozott gyerekeket, valamint hitoktatóimat, délelőtt 915 órára, hogy a mise előtt tudjunk még próbálni! Kérem, hogy virágszirmokat kis kosárban hozzanak magukkal, amelyet majd az Oltáriszentség előtt hintenek!