Szent család vasárnapja

Urunk születésének főünnepe - Szent Család vasárnapja

Karácsony

2021. december 26.

1. December 26-án, vasárnap 800 órakor Lullán, 930-kor Zalán, 1100 és 1800 órakor Tabon, valamint 1300 órakor a bábonyi kápolnában lesz szentmise.
  1. December 27-én, hétfőn 1800 órakor kezdődő szentmise keretében megtartjuk a Szent János-napi szokásos bormegáldást. Kérem a borosgazdákat, hogy értesítsék egymást, és hozzák el boraikat. A szentmise után, ahogy tavaly is, szeretettel hívom és várom őket a plébániára egy közös együttlétre, borkóstolásra. Apostolkodjunk ez ügyben is.
  2. December 31-én, pénteken a megszokott miserendtől eltérően nem 1800 órakor, hanem 1700 órakor kezdjük az év végi hálaadást, amely szentmise keretében beszámolok a plébánia életében történt fontosabb eseményekről is.
  1. Január 1-je szombat Újév napja, Szűz Mária Istenanyaságának főünnepe, PARANCSOLT ÜNNEP, szentmisén való részvétel bűn terhe alatt kötelező. Szentmisék lesznek, Tabon 1100 és 1800 órakor.
  1. Január 6-án, csütörtökön Urunk megjelenése- Vízkereszt főünnepe, PARANCSOLT ÜNNEP, szentmisén való részvétel bűn terhe alatt kötelező. Szentmisék csak Tabon lesz 1100 és 1800 órakor a plébániatemplomban.
  1. Aki szeretne a jövő évben szentmisét mondatni, az jelezze az időpontot minél előbb.
  1. Szeretettel kérem a kedves Testvéreket, hogy akik az idei évben még nem rendezték az egyházi hozzájárulásukat, ezt megtehetik a szentmisék előtt és után a sekrestyében, illetve a plébánián hivatali időben.