Szt. István király, magyarország védőszentje

2023.08.20

Szent István király, Magyarország fővédőszentje

2023. augusztus 20.

• Szeptember 1-jén, pénteken megkezdődik az új tanév, és ezzel együtt a hitoktatás is az iskoláinkban. Kérjük a kedves szülőket, hogy ne feledkezzenek meg gyermekeik vallásos nevelésére tett ígéretükről és engedjék, hogy a világi tanulmányok mellett a hittanórákon és a vasárnapi szentmiséken Istent és az ő tanítását megismerjék.
  • A Szent Gellért Római Katolikus Általános Iskola tanévnyitó szentmiséjét szeptember 1-jén, pénteken a 800 órakor kezdődő szentmise keretében Varga László megyéspüspök úr mutatja be.
  • Előre hirdetem, hogy a megyeri templom búcsúját Kisboldogasszony ünnepéhez kötődően szeptember 10-én, vasárnap a 930 órakor kezdődő szentmise keretében tartjuk.
  • Az esztendő fele eltelt, ha lehetőségük van rá, kérem, tegyenek eleget egyházi kötelezettségüknek az egyházi adó befizetésével.