Úrnapja

Úrnapja

Krisztus Testének és Vérének főünnepe

2023. június 11.

· Június Jézus Szentséges Szívének hónapja, pénteken 1730 órától Jézus Szíve litániát imádkozunk.

• Hálásan köszönöm mindazok munkáját, akik a plébániatemplom búcsújának szervezésében kivették a részüket. A Jó Isten fizessen vissza mindenért százszorosan.
  • Június 14-től a szerda reggeli szentmisék az új tanév kezdetéig reggel 700 órakor kezdődnek.
  • Apák napja alkalmából Karitászcsoportunk 2023. június 17-én, szombaton családos gyalogos zarándoklatot szervez Andocsra, amelyre 7 éves kortól várjuk az érdeklődők jelentkezését! 1330 órakor indulunk a Galéria elől. Részvételi szándékukat kérjük, 2023. június 12., hétfő 1200 óráig jelezzék Pulics Gergely karitász önkéntesünknek a 06-20-530-6635 telefonszámon.
  • Június 29-én, csütörtökön Szent Péter és Pál apostolok főünnepén a torvaji templomban 1800 órai kezdettel megtartjuk a fogadalmi szentmisét. Szeretettel hívjuk és várjuk a Testvéreket.
  • Június 30-án, pénteken pappá szentelésem 15. évfordulóján és tabi plébánosságom 10. évfordulóján hálaadó szentmisén köszönöm meg a Gondviselő Istennek meghívásomat és megtartó kegyelmét, valamint a Szűzanya mindig vezető és óvó szeretetét. Szeretettel hívom és várom a mindazokat, akik velem együtt hálát adnak a 1800 órakor kezdődő szentmisében a plébániatemplomban, majd ezt követően hívok és várok mindenkit a templomkertben egy szerény agapéra.
  • Az esztendő fele eltelt, ha lehetőségük van rá, kérem, tegyenek eleget egyházi kötelezettségüknek az egyházi adó befizetésével. Ennek összege 6000 Ft/fő, amelyet befizethetnek a szentmisék előtt és után a sekrestyében, a plébánián hivatali időben, valamint az CIB Bankban a plébánia folyószámlájára (név és cím megadásával), amely megtalálható a plébánia honlapján is. www.tabiplebania.hu