Urunk megkeresztelkedése

2020. január 12.

Péntek (január 17.): Szent Antal apát emléknap

Szombat (január 18.): Árpád-házi Szent Margit szűz ünnep

• Ökumenikus imahét január 19-26-ig az egész világon. A mi plébániánkon ezek az alkalmak a következőképpen alakulnak:

Január 20-án, hétfőn a katolikus templomban találkozunk 1800 órakor, igét hirdet: Sándor Zoltán református lelkipásztor

Január 21-én, kedden a evangélikus templomban találkozunk 1800 órakor, igét hirdet: Sifter Gergely plébános

Január 22-én, szerdán az református templomban találkozunk 1800 órakor, igét hirdet: Arató Lóránd evangélikus lelkész

Január 23-án, csütörtökön Lullán a katolikus templomban találkozunk 1800 órakor, igét hirdet: Sándor Zsuzsa Noémi református lelkipásztor

1. Az ökumenikus imaalkalmak miatt a héten, hétfőn, kedden és csütörtökön a szentmisék nem este, hanem reggel 700 órakor kezdődnek.
  1. Szeretettel kérem a testvéreket, akinek lehetősége van, január 20-án, hétfőn a szeretetvendégségre egy kis aprósággal vagy süteménnyel szíveskedjen segíteni, amely a katolikus iskola ebédlőjében lesz. Ha bármi oknál fogva eljönni nem tudnak, behozhatják a sekrestyébe vagy a plébániára. Segítő együttműködésüket a Jó Isten fizesse meg.
  1. Aki szeretne ebben az évben szentmisét mondatni, az jelezze az időpontot minél előbb. Szentmisét mondathatunk élő és meghalt szeretteinkért. Ne feledkezzünk meg róluk, számukra ez lehet a legnagyobb ajándék, amely által segíthetünk rajtuk, hogy üdvösségre jussanak. A szentmise stóladíja: 3000 Ft.
  1. A Keresztény Élet újság ára 10.440 Ft/év, az Új Ember újság ára 14.400 Ft/év és az Adoremus 8.080 Ft/év. Kérem, akik feliratkoztak, hogy a jövő évre is szeretnének előfizetni, az éves díjat fizessék be a sekrestyében január 27-ig
  1. Az Egyházközség nagy zarándoklata 2020. március 17-24-ig Dél- Itáliába lesz, 8 nap 7 éjszaka félpanziós ellátással. A zarándoklat költsége 520 euró. A részletes program a hirdetőtáblán, a plébánia honlapján és facebook oldalán olvasható. Előlegként a 200 eurót január 15-ig kérem befizetni a plébánián.
  1. A képviselőtestület 2020-tól az egyházi hozzájárulás összegét 5000 Ft-ra emelte. Kérem a testvéreket, az idei évtől így fizessék be.