Urunk mennybemenetele

2020.05.24

Urunk Mennybemenetele

2020. május 24.

1. Május 18-tól Egyházmegyénkben a megyéspüspök megengedte nyilvános szentmisék tartását. Plébánosi hatáskörömnél fogva a következőket léptetem életbe Egyházközségünkben:
  • A falvakban az első nyilvános szentmise Pünkösdvasárnap (május 31.) lesz.
  • Hétköznapi szentmisék továbbra is szünetelnek, mert a rendszeres mindennapi fertőtlenítést a templomban biztosítani nem tudjuk.
  • Május 31-től térünk vissza a szokott miserendhez, hétköznap és vasárnap is.
  • Temetési gyászmisék megtarthatók. (kötelező a szájmaszk viselése, a kezek fertőtlenítése)
  • A Püspöki rendelet szerint kötelező a templomba belépéskor a kezek fertőtlenítése (ezt biztosítjuk), kötelező a szájmaszk viselése, másfél méteres távolság tartása (egy padban két ember- kivéve családtagok), a papnak és a kántornak nem kell szájmaszkot viselni, kivéve áldoztatáskor. 65 éven felüli paptestvérek nem áldoztathatnak.
  • Áldozáskor kötelező a másfél méteres távolság tartása, áldozás előtt a kezek fertőtlenítése – elől is biztosítunk fertőtlenítő szert.
  • Áldozás rendje a következő: Mell magasságba egymásra helyezett és kinyújtott kéz, majd oldalra lépünk, lecsatoljuk a maszkot, magunkhoz vesszük az Oltáriszentséget, visszacsatoljuk a maszkot és a helyünkre megyünk.
  • Perselyadományokat a kijáratnál elhelyezett kosárba tegyük, mielőtt távozunk a templomból.
  1. Jövő vasárnap Pünkösdvasárnap a Szentlélek kiáradásának az ünnepe lesz. Azt ünnep mindkét napján vasárnapi miserendet tartunk. Vasárnap 8 órakor Lullán, fél 10-kor Torvaj, délután 1 órakor Bábony, 11 és 18 órakor Tabon, hétfőn 8 órakor Sérsekszőlős, fél 10-kor Zala, délután 1 órakor Megyer, 11 és 18 órakor Tabon lesznek szentmisék.
  1. Június 3-tól a szerda reggeli szentmisék az iskola kezdetéig 700 órakor kezdődnek.
  1. A Karitász csoport pályázatot írt ki a "Szolgáló Szeretet Ifjú Reménysége díj" elnyerésére nyolcadik osztályos diákok részére. A pályázta célja, hogy elismerje az általános iskolából ballagó diákok tehetségét és közösségi munkáját. A pályázattal kapcsolatos részletek megtalálhatók a plébánia honlapján.
  1. Az esztendő fele eltelt, ha lehetőségük van rá, kérem tegyenek eleget egyházi kötelezettségüknek az egyházi adó befizetésével. Ennek összege 5000 Ft/fő, amelyet befizethetnek a szentmisék előtt és után a sekrestyében, a plébánián hivatali időben, valamint az CIB Bankban a Plébánia folyószámlájára (név és cím megadásával), amely megtalálható a Plébánia honlapján is. www.tabiplebania.hu